Artykuł sponsorowany

Jakie usługi oferuje klinika stomatologiczna?

Jakie usługi oferuje klinika stomatologiczna?

Wizyta u dentysty to dla wielu osób stresujące doświadczenie, ale regularne kontrole i leczenie są kluczowe dla utrzymania zdrowia jamy ustnej. Kliniki stomatologiczne oferują szeroką gamę usług, które pomagają pacjentom utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. W tym artykule omówimy trzy główne obszary, w których kliniki stomatologiczne mogą pomóc swoim pacjentom, a mianowicie profilaktykę, leczenie zachowawcze oraz protetykę.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Pierwszym krokiem w dbaniu o zdrowie jamy ustnej jest zapobieganie problemom, zanim się pojawią. Profilaktyka obejmuje regularne wizyty kontrolne u dentysty, podczas których dokonywane są przeglądy stanu jamy ustnej oraz wykonywane są zdjęcia rentgenowskie. Ponadto higienistki stomatologiczne przeprowadzają profesjonalne czyszczenie zębów, usuwając kamień nazębny i płytkę bakteryjną, które mogą prowadzić do próchnicy czy chorób dziąseł. Kliniki stomatologiczne często oferują również usługi fluoryzacji oraz lakowanie zębów, aby wzmocnić szkliwo i uchronić zęby przed próchnicą.

Leczenie zachowawcze

Mimo dbałości o profilaktykę czasami nie da się uniknąć problemów stomatologicznych. W takich przypadkach kliniki stomatologiczne oferują różne rodzaje leczenia zachowawczego, które mają na celu przywrócenie zdrowia jamy ustnej. Leczenie próchnicy obejmuje wypełnianie ubytków materiałami takimi jak kompozyt czy amalgamat. W przypadku zaawansowanej próchnicy może być konieczne wykonanie leczenia kanałowego, które polega na usunięciu martwej miazgi zęba i wypełnieniu kanałów korzeniowych. Kliniki stomatologiczne oferują również leczenie chorób dziąseł, takich jak gingivitis czy periodontitis, które mogą prowadzić do utraty zębów. Jeśli chodzi o sprawne leczenie, jakie oferuje klinika stomatologiczna, Gdańsk i okolice to rejon działania fachowców takich jak Anna Dental Clinic.

Protetyka i estetyka

W przypadku utraty jednego lub większej liczby zębów kliniki stomatologiczne oferują różne rozwiązania protetyczne. Protezy ruchome to najbardziej tradycyjna opcja, która pozwala na przywrócenie funkcji żucia oraz estetyki. Implanty dentystyczne są nowoczesnym rozwiązaniem, które polega na wszczepieniu tytanowej śruby w kość szczęki lub żuchwy, na której osadza się koronę protetyczną. Ponadto kliniki stomatologiczne oferują szeroką gamę usług z zakresu stomatologii estetycznej, takich jak wybielanie zębów, licówki czy korony porcelanowe, które pomagają poprawić wygląd uśmiechu.